Przejdź do menu Przejdź do treści

Gry komputerowe – badania, etap 2 (poszukujemy grających kobiet!)

Grasz? Przyjdź na badania!

Od grudnia ubiegłego roku Laboratorium Badań Neuropsychologicznych i Psychofizjologicznych Instytutu Psychologii UP prowadzi badania w ramach projektu naukowego dotyczącego funkcjonowania procesów poznawczych u graczy gier komputerowych. W trwającym aktualnie etapie 2 badań bardzo serdecznie zapraszamy do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, w szczególności grające kobiety (18-30 lat). Jedyne wymaganie to zaznajomienie z kontrolerem Playstation, umożliwiające komfortową grę.

Jak wygląda badanie?
Badanie jest anonimowe, trwa ok. 120 minut, zależnie od indywidualnego tempa pracy. W ramach badania uczestnicy rozgrywają 40-minutową partię jednej z popularnych gier akcji (PEGI: 18), na konsoli PS5 bądź z wykorzystaniem gogli VR i kontrolera Aim (PSVR) i wykonują kilka zadań testujących działanie uwagi (każde to ok. 8-10 minut). Uczestnicy wypełniają także kwestionariusz dotyczący doświadczeń związanych z graniem i samopoczucia fizycznego w dniu badania. Ekran podczas rozgrywki jest nagrywany (screencast) w celu analizy przebiegu gry (zdobyte punkty, pokonani przeciwnicy etc.).

Co zyskujesz?
Każdy uczestnik otrzymuje po zakończeniu badania bon o wartości 25 PLN do PS Store. Dodatkowo spośród wszystkich osób które wzięły udział w badaniu rozlosowane będą cztery nagrody pieniężne: dwie o wysokości 150 PLN oraz dwie o wysokości 100 PLN po zakończeniu projektu. Możliwe jest również uzyskanie informacji zwrotnej o swoich wynikach jak i zaświadczenia o udziale w badaniu.

Jak się zgłosić?
By wziąć udział w badaniu należy sprawdzić wolne terminy w kalendarzu: https://tinyurl.com/2p98erzy, a następnie wysłać wiadomość z wybranym terminem na adres: ip.badania@gmail.com. Miejsce jest zarezerwowane w momencie otrzymania e-maila zwrotnego z potwierdzeniem udziału. Terminy w kalendarzu obejmują najbliższe 3 tygodnie, nowe dodawane są w cyklach tygodniowych. Badania będą trwały do przełomu czerwca i lipca.

Gdzie prowadzone są badania?
Badania odbywają się w Laboratorium Badań Neuropsychologicznych i Psychofizjologicznych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Podchorążych 2, s. 311 (3. piętro).

Serdecznie zapraszamy!
dr Karolina Czernecka

Najnowsze Posty